Informacje o Biuletynie

Korzystanie z biuletynu

Niniejszy Biuletyn Informacji Publicznej zawiera niezbędne informacje dotyczące działalności podmiotu, jakim jest Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1  w Warszawie. Informacje zostały podzielone na działy, do których dostęp zapewnia Menu Nawigacyjne.

Intuicyjne nazwy zasobów

W naszym Biuletynie każda podstrona posiada swój własny, logicznie zbudowany adres (URI). Dzięki zastąpieniu powszechnie stosowanej numeracji podstron i dokumentów nazwaniem ich, każdy dokument znajduje się pod łatwym do zapamiętania adresem. Również sam adres (URI) jest tak zbudowany, aby było jasne, na jaką stronę wskazuje.

Nawigacja klawiaturowa

Aby ułatwić czytelnikowi przechodzenie do najczęściej odwiedzanych podstron Biuletynu, zastosowaliśmy w nim specjalne skróty klawiszowe, które pozwalają na wybór hiperłączy bez klikania odnośników przy użyciu myszy.

Skróty klawiszowe obsługiwane są przez najpopularniejsze przeglądarki internetowe, w tym przez Microsoft Internet Explorer i Mozillę. Ze skrótów klawiaturowych korzysta się przez przytrzymanie lewego klawisza Alt oraz naciśnięcie odpowiedniego znaku. W przypadku przeglądarki Internet Explorer należy jeszcze potwierdzić swój wybór przez naciśnięcie klawisza Enter.

Zgodność ze standardami i wymogami dotyczących dostępności stron WWW

Nasz Biuletyn wykonany jest z dużą dbałością o poprawność i zgodność ze standardami. Kod Biuletynu zgodny jest ze specyfikacją języków XHTML 1.0 oraz CSS. Dzięki nowoczesnej budowie kodu strony (m.in. uniknięciu stosowania tabel w celu rozmieszczania danych na podstronach), wszystkie podstrony Biuletynu powinny się poprawnie prezentować, niezależnie od oprogramowania, z którego korzysta użytkownik.

Strony zostały zoptymalizowane nie tylko do wyświetlania ekranowego, ale są gotowe do druku oraz przeglądania na dowolnych innych niż komputer osobisty urządzeniach.

Z dostępem do strony nie powinny też mieć problemu osoby niepełnosprawne ruchowo lub niewidome, korzystające z czytników Braille’a lub syntezatorów mowy.


Ostania aktualizacja - 16 września 2021 15:05

© cleanscripts.com | All rights reserved